суббота, 8 июня 2024 г.

Глава МЗС Британії поспілкувався з пранкером, який видавав себе за Порошенка

 Глава МЗС Британії поспілкувався з пранкером, який видавав себе за Порошенка

ФОТО: "ЄС"

Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон став жертвою розіграшу, коли йому зателефонували і представилися колишнім президентом України Петром Порошенком.

Джерело: The Times, "Європейська правда"

Деталі: Девід Кемерон обмінявся повідомленнями й провів відеодзвінок з самозванцем, який видавав себе за Петра Порошенка.

Однак у Кемерона швидко виникли "підозри", коли його почали розпитувати про контактні дані інших людей, заявили в Міністерстві закордонних справ.

У сьогоднішній заяві відомства йдеться: "Відбувся обмін кількома текстовими повідомленнями, після чого відбувся короткий відеодзвінок між міністром закордонних справ і людиною, яка вдавала з себе Петра Порошенка, колишнього президента України".

"Хоча відеодзвінок, очевидно, видавався таким, що відбувається з Порошенком, після розмови у міністра закордонних справ виникли підозри", – заявили в МЗС.

Короткий дзвінок відбувся "останніми днями", але в МЗС не уточнили, хто стоїть за цією містифікацією і як вони змогли зв'язатися з Кемероном напряму.

Відомство заявило, що оприлюднило подробиці розмови через побоювання, що нею можуть "маніпулювати".

"Маніпуляції в інформаційному середовищі стають все більш поширеними. Шкодуючи про свою помилку, міністр закордонних справ вважає важливим привернути увагу до такої поведінки і посилити зусилля з протидії використанню дезінформації", – йдеться в повідомленні.

Петро Порошенко був президентом України з 2014 по 2019 рік.

Під час перебування на посаді прем'єр-міністра Девід Кемерон неодноразово мав справу з українським лідером, зокрема зустрічався з ним на міжнародних самітах.

Це не перший випадок, коли Кемерон став жертвою розіграшу.

У 2015 році Даунінг-стріт була змушена переглянути процедури безпеки після того, як йому зателефонував фальшивий абонент, коли він був прем'єр-міністром.

Абонент назвався Робертом Ханніганом, який на той час був директором урядового агентства з моніторингу GCHQ.

Кемерон припинив розмову, коли стало зрозуміло, що це був розіграш і ніякої конфіденційної інформації не було розкрито.

Комментариев нет:

Отправить комментарий

Прем'єр Чехії запідозрив Росію у спробі підпалу автобусів у Празі

  ПЕТР ФІАЛА. ФОТО: GETTY IMAGES Прем'єр Чехії Петр Фіала припуств, що саме РФ може стояти за спробою підпалу міських автобусів у Празі ...